terug naar overzicht
Scholierendebat Dag van de Mensenrechten

Scholierendebat Dag van de Mensenrechten

10-12-2019

Het is vier jaar geleden dat het akkoord van Parijs werd ondertekend. De meeste beloften die toen gedaan zijn om de opwarming van de aarde beperkt te houden zijn niet nagekomen. Rijke en arme landen maken onvoldoende werk om het probleem aan te pakken. De klok tikt en het komende decennium lijkt beslissend te worden. Kunnen we het tij nog keren? Nu al zien we dagelijks op het nieuws de gevolgen van klimaatverandering. Volgens wetenschappers is voor 98 % van de wereld het nu warmer dan in de afgelopen twintig eeuwen. Hogere temperaturen leiden tot meer orkanen, bosbranden, droogte, stortbuien en hittegolven, maar ook tot minder vruchtbaar land en verwoestijning. Met als gevolg meer mislukte oogsten en hongersnoden. Het recht op een veilige woonomgeving komt in gevaar evenals de voedselvoorziening in delen van de wereld.

Reden genoeg om het thema van het debat die ondertussen een traditie is op het Ir. Lely Lyceum- 9e keer op rij- georganiseerd in samenwerking met Het 4/5 mei Comité Zuidoost te koppelen aan de huidige actualiteit: klimaatsverandering. Het debat is bijgewoond door de bovenbouw havo/vwo en hun begeleidende docenten.