terug naar overzicht
Klas 5 weer terug van bezoek aan CERN in Genève

Klas 5 weer terug van bezoek aan CERN in Genève

03-02-2020

Afgelopen weekend is klas 5 weer thuis gekomen van de studiereis naar CERN in Genève [Zwitserland]. In samenwerking met het NNV [Netherlands Physical Society] hebben de leerlingen, onder begeleiding van docent Henri Dahlberg, een bezoek gebracht aan het gerenommeerde onderzoeksinstituut CERN. Deze studiereis wordt op het Ir. Lely Lyceum aangeboden, omdat het past in ons Technasium en Internationaliseringsprofiel. Onderzoekend leren is onderdeel van dit profiel.

CERN is een Europese wetenschappelijke organisatie dat fundamenteel onderzoek doet naar elementaire deeltjes. De reis is een groot succes geweest, "vanwege de enorme meerwaarde voor het vak natuurkunde", aldus docent Dahlberg. Bovendien was het een prachtige mogelijkheid om kennis te maken met het onderzoekswerk bij CERN. Daarnaast was het ook nog eens hartstikke gezellig, niet onbelangrijk als je vier dagen met elkaar op pad gaat!